وب سایت مرکز گردشگری و رزرواسیون آی آر هتل IrHotel با بیش از 5 سال سابقه در زمینه رزرو هتل و هتل آپارتمان مشهد

مقبره کوروش

مقبره کوروش مقبره کوروش مقبره کوروش

مقبره کوروش بزرگ که بنایی با معماری منحصربه‌فرد، در فاصله حدود یک کیلومتری جنوب غربی کاخ‌های پاسارگاد واقع می باشد.مقبره کوروش در زمان حیات وی به دستور کوروش بزرگ بنا شده است.این بنا به دلیل مهندسی دقیق هنوز پس از گذشت 25 قرن هنوز استوار است. آرامگاه کوروش از قطعات سنگ های بزرگ سفيد آهكی ساخته شده است كه روی هم قرار دارند.

سنگ‌های مقبره کوروش از معدنی در شمال خاوری سیوند استخراج شده است،

و در قطعات بسیار بزرگ که گاه وزن هر کدام از آنها به ده‌ها تن نیز می‌رسد، به شیوه خشکه‌چین بر روی هم چیده شده است. ارتفاع مقبره کوروش از سطح زمين 10/11 متر است . اندازه اتاق آرامگاه کوروش 11/3 در 17/2 متر و بلندای آن حدود 5/327 سانتی متر می باشد. ضخامت ديوارهای اتاق مقبره کوروش 50/1 متر است. دیوارهای اتاق آرامگاه کوروش بسیار ضخیم بنا شده‌اند. بطوری که پس از ورود به اتاق متوجه می شویم که اندازه‌های داخلی آن کمی بیشتر از 2 متر در 3 متر می باشد.. ..

امروزه زائرین گرانقدر حرم مطهر امام رضا ع برای سفر به مشهد مقدس پایتخت معنوی ایران قبل از حضور در این شهر به فکر تهیه کردن مکان هستند. هتل ها و هتل آپارتمان مشهد مکان هایی هستند که از پیش توسط زائرین رزرو می شوند.شرکت آی آر هتل این افتخار را دارد که از پیش هتل آپارتمان مشهد را جهت رفاه حال زائرین رزرو نماید.این شرکت وظیفه خود می داند که هتل آپارتمان مشهد را با بهترین نرخ و پایین تر از نرخ اصلی هتل در اختیار زائرین گرانقدر قرار دهد.
jtemplate.ru - free extensions Joomla
jtemplate.ru - free extensions Joomla